Wydarzenia

Wywiad z przedstawicielem naszej firmy, Michałem Matczakiem, z  okazji 30-lecia firmy w kwartalniku Biotechnologia.pl

 Zapraszamy do przeczytania najnowszego wydania kwartalnika Biotechnologia.pl . W nim m.in. wywiad z okazji 30-lecia naszej firmy przeprowadzony z przedstawicielem naszej firmy Michał Matczak

Wywiad dostępny pod poniższym linkiem;

Wywiad

 

Jubileusz 30-lecia działalności firmy AGEMA

Firma nasza obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności. Już od 1991 roku jesteśmy z Państwem, nie tylko zaopatrujących w aparaturę naukową najwyższej klasy, ale również zapewniając profesjonalny, wyszkolony oraz autoryzowany serwis, zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny.

Z okazji 30 rocznicy mamy przygotowane jubileuszowe promocje na szereg urządzeń, które można znaleźć wchodząc na Promocje.

30 lat to czas rozwoju firmy oraz ciągłego nabywania doświadczenia. Nie byłby on możliwy bez Państwa –naszych Klientów i Dostawców. Dziękujemy za owocną współpracę i liczymy na Państwa obecność przy kolejnych wspólnych przedsięwzięciach.

Zespół AGEMA-LAB S.C.

Uruchomienie urządzeń w Polpharma Biologics Warsaw

W sierpniu tego roku nasza Firma dokonała uruchomienia najnowszych wytrząsarek z inkubacją Multitron  firmy Infors AG w Zakładach Polpharma Biologics Warsaw Sp. Zo.o. w Duchnicach.  Jest to kontynuacja wieloletniej owocnej współpracy z  firmą Polpharma. Więcej informacji o Polpharma Biologics Warsaw :https://www.polpharmabiologics.com/

 

 Początek współpracy naszej firmy z IKA

 

Mamy pryjemność ogłosić iż zostaliśmy oficjalnym przedstawicielem firmy IKA Poland.

Zapraszam do przejrzenia strony IKA gdzie znajdą Państwo  pełen katalog produktów:

https://www.ika.com/en/Products-Lab-Eq/

 

 

Nowy model wytrząsarki z inkubacją Multitron

 

Szwajcarski producent sprzętu laboratoryjnego zaprezentował 18 stycznia 2019 roku najnowszą wersję znanej na całym świecie wytrząsarki z inkubacją - Multitron.

Bezkompromisowa niezawodność jest po raz kolejny znakiem rozpoznawczym Multitrona, obecnie w czwartej generacji. Firma INFORS HT działa na rynku wytrząsarek od ponad 50 lat, a dla Multitrona opracowała idealne połączenie wieloletniego doświadczenia i nowych technologii.

 

Czytaj więcej:

http://www.infors-ht.com/en/multitron

Uruchomienie urządzeń w Laboratorium Bioprocesów Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

 

 

 

Nasza Firma dokonała uruchomienia linii bioreaktorów firmy Infors w Laboratorium Bioprocesów działającym w strukturze Pionu Technologii i Rozwoju Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

Grupa Azoty Puławy to jedna z kluczowych firm branży nawozowo-chemicznej w Polsce jak i w całej Europie.

Uruchomiliśmy następujące bioreaktory firmy Infors AG:

-Multifors 2 (każda jednostka zawiera 2 reaktory) – 3 jednostki

-Labfors 5 wraz opcją BioEtoH czyli bioreaktor typu SSF do prowadzenia hodowli w podłożu w postaci ciał stałych, lepkich cieczy

 

http://grupaazoty.com/

 

 

 INFORS European Distributor Meeting 2018

W dniach 4- 6 września wraz z naszą firmą partnerska Infors AG przeprowadziliśmy szkolenie dla  europejskich dystrybutorów szwajcarskich urządzeń. Było to dla naszej firmy duże wyróżnienie, że Infors AG wybrał właśnie Polskę i naszą firmę. Przez trzy dni wraz ze szwajcarskimi przedstawicielami handlowymi, marketingowi oraz dystrybutorami z różnych krajów UE  omawialiśmy  najnowsze osiągnięcia produktowe oraz dzieliliśmy się informacjami dotyczącymi sprzedaży.

 

 

6th Central European Congress of Life Science

11 - 14 September 2017

Firma nasza AGEMA  wraz ze szwajcarskim producentem aparatury laboratoryjnej INFORS AG ,w dniach 11 – 12  lipca tego roku  podczas Central European Congress of Life zaprezentowała  bioreaktor Minifors 2 wraz z najnowocześniejszym na świecie oprogramowaniem bioprocesowym eve®  oraz  wytrząsarkę  z inkubacją Ecotron

   

Więcej informacji o tegorocznej edycji  Central European Congress of Life  znajdą Państwo na stronie:

http://www.eurobiotech.krakow.pl

 

Rozpoczęcie współpracy z angielskim producentem aparatury laboratoryjnej LEEC

LEEC

 

Mamy przyjemność poinformować, iż  firma nasza została przedstawicielem w Polsce firmy LEEC. Angielski producent specjalizuje się w produkcji najwyższej klasy inkubatorów, inkubatorów CO2 oraz komór klimatycznych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej firmy LEEC:

 

http://www.leec.co.uk/products/laboratory

 

 

CO2 range of incubators

Prestiżowa nagroda dla firmy Infors

 

Mamy przyjemność poinformować, iż  22.03.2017 w Monachium nasz partner  firma Infors AG została nagrodzona podczas Międzynarodowego Forum iF.  Szwajcarski bioreaktor Minifors 2 wywarł wrażenie na jury i był jednym z nielicznych kandydatów, którzy otrzymali nagrodę iF Gold Award w dyscyplinie "produkt".

Więcej informacji:

http://www.infors-ht.com/index.php/en/news/1356-infors-ht-wins-if-gold-award-for-minifors-2

http://ifworlddesignguide.com/search/?search=infors#/page/entry/205516-minifors-2/

Zmiana siedziby firmy BHZ AGEMA s.c.

 

 

Pragniemy poinformować wszystkich naszych Klientów oraz Dostawców, iż  biuro naszej firmy BHZ AGEMA S.C.  zostało przeniesione i mieści się pod nowym adresem:

Biuro Handlu Zagranicznego AGEMA Ewa & Michał Matczak s.c.

ul. Górnicza 30/36 , 91-765 Łódź

 

III Ogólnopolska Konferencja Doktorantów Nauk o Życiu BioOpen 2017

Firma nasza została sponsorem III Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów Nauk o Życiu BioOpen, która odbędzie się w dniach 11-12 maja 2017 r.  na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Serdecznie zapraszamy

Zespół firmy BHZ AGEMA S.C.

Więcej informacji:

https://www.biol.uni.lodz.pl/pl/content/iii-ogolnopolska-konferencja-doktorantow-nauk-o-zyciu-bioopen-2017

http://acer.biol.uni.lodz.pl/~bioopen/sponsorzy-3.html

 

Jubileusz 25-lecia działalności firmy AGEMA

Firma nasza obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia działalności. Już od 1991 roku jesteśmy z Państwem, nie tylko zaopatrujących w aparaturę naukową najwyższej klasy, ale również zapewniając profesjonalny, wyszkolony oraz autoryzowany serwis, zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny.

Z okazji 25 rocznicy mamy przygotowane jubileuszowe promocje na szereg urządzeń, które można znaleźć wchodząc na Promocje.

25 lat to czas rozwoju firmy oraz ciągłego nabywania doświadczenia. Nie byłby on możliwy bez Państwa –naszych Klientów i Dostawców. Dziękujemy za owocną współpracę i liczymy na Państwa obecność przy kolejnych wspólnych przedsięwzięciach.

Zespół BHZ AGEMA S.C.

17th European Congress on Biotechnology (ECB)

Firma nasza AGEMA wraz ze szwajcarskim producentem aparatury laboratoryjnej INFORS AG ,w dniach 3 – 6 lipca podczas 17 Europejskiego Kongresu Biologii zaprezentowała bioreaktor typu solid state Labfors BioEtOH, nową wersję wytrząsarki z inkubacją Minitron oraz The Cell Growth Quantifier (CGQ) kwantyfikator wzrostu komórek Aquilabiolabs.

Więcej informacji o tegorocznej edycji ECB znajdą Państwo na stronie: www.ecb2016.com

Nagroda dla firmy Agema

Firma nasza BIURO HANDLU ZAGRANICZNEGO 'AGEMA' EWA & MICHAŁ MATCZAK S.C. została drugi raz z rzędu nagrodzona za zajęcie drugiego miejsca na szkoleniu przedstawicieli szwajcarskiej firmy INFORS AG, które odbyło się w dniach 8-9 maja tego roku w Wiedniu. Kryteria którymi kieruje się szwajcarski producent to m.in. : ilość sprzedanych urządzeń, serwis urządzeń, jakość komunikacji z firmą Infors AG i klientami oraz perspektywy rozwoju firmy.

Jest to dla naszej firmy wielkie wyróżnienie a zarazem motywuje nas do jeszcze lepszego działania w połączeniu z dbaniem o potrzeby klientów.

50 lat działalności firmy Infors HT

Szwajcarski producent aparatury laboratoryjnej Infors HT obchodzi w tym roku 50 rocznicę działalności. Założona przez Alexandra Hawrylenko firma od pół wieku produkuje najwyższej jakości wytrząsarki oraz bioreaktory , które są używane na całym świecie zarówno w laboratoriach różnorodnych jednostek naukowych jak i w przemyśle.

Nasza firma od dwudziestu dwóch lat współpracuje z Infors HT, wciąż wprowadzając na polski rynek najnowsze szwajcarskie technologie oraz rozwiązania w zakresie bioreaktorów oraz wytrząsarek i inkubatorów z wytrząsaniem.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy Infors HT.

Nagroda dla firmy Agema

Firma nasza BIURO HANDLU ZAGRANICZNEGO 'AGEMA' EWA & MICHAŁ MATCZAK S.C. została nagrodzona za zajęcie drugiego miejsca na szkoleniu przedstawicieli szwajcarskiej firmy INFORS AG, które odbyło się w dniach 21-23 maja tego roku w Kopenhadze. Nagroda ta rozdawana jest co dwa lata. Kryteria którymi kieruje się szwajcarski producent to m.in. : ilośc sprzedanych urządzeń, serwis urządzeń, jakośc komunikacji z firmą Infors AG oraz perspektywy rozwoju firmy.

Jest to niezwykle cenne wyróżnienie dla naszej firmy tym bardziej iż Infors AG ma swoich przedstawicieli w niemalże większości krajów na świecie. Jest owocem wieloletniego wysiłku wkładanego w sprzedaż i promowanie szwajcarskich urządzeń w Polsce.

Bioforum 2014

Firma nasza w dniach 28-29 maja podczas 13 edycji targów ‘BIOFORUM2014’ prezentowała szereg nowych urządzeń laboratoryjnych.W tym roku pokazywaliśmy innowacyjne rozwiązania w zakresie wytrząsarek i bioreaktorów. Na naszym stoisku klienci mogli zapoznac się z takimi urządzeniami jak: wytrząsarka z inkubacją Minitron oraz bioreaktor typu ‘solid state’ szwajcarskiej firmy Infors HT oraz mikrobioreaktor Biolector PRO niemieckiej firmy m2p - labs.

Biolector PRO jest to najnowsza wersja mikrobioreaktora do hodowli równoległych. Jego główne cechy to: prowadzenie 32 równoległych hodowli, wysoka przepustowość, monitorowanie czasu rzeczywistego, skalowalność, automatyzacja, kontrola Ph oraz co jest najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem dodawanie pożywki.

Minitron jest to wytrząsarka z inkubacją najnowszej generacji. Poza tradycyjnymi cechami jak duża pojemność platformy , małe rozmiary, możliwość stosowania szerokiego zakresu temperatury (z chłodzeniem: 16°C poniżej temperatury otoczenia do 60°C ), wyposażona została w drzwi otwierane do boku z intuicyjnym dotykowym panelem sterującym. Co więcej istnieje możliwość sterowania jej w sposób bezprzewodowy za pomocą oprogramowania IRIS INFORS HT.

Labfors 5 BIOETOH jest to bioreaktor typu SSF do prowadzenia hodowli w podłożu w postaci ciał stałych, lepkich cieczy etc. Najczęściej stosowany do materiałów lignocelulozowych tj. : słoma pszeniczna, odpady drewniane, wytłoczyny z trzciny cukrowej. Nowo opracowany potężny silnik o wysokim momencie obrotowym gwarantuje szybkie i równomierne mieszanie nawet przy bardzo wysokiej lepkości, lub jeśli mieszany materiał wsadowy ma wysoką zawartość suchej masy. Producent zapewnia szeroki wachlarz mieszadeł. 4 cm port na górnej pokrywie pozwala na łatwe dodwanie ciał stałych.

BioForum jest cenionym i ważnym wydarzeniem w branży biotechnologicznej. Corocznie targi te odwiedza wiele znanych i poważanych ludzi ze świata nauki i biznesu.

Więcej informacji o tegorocznej edycji BIOFORUM znajdą Państwo na stronie: cebioforum.com.

Klienci o naszych urządzeniach

Na portalu Laborant w zakładce Testy Sprzętu mogą się Państwo zapoznać, z opiniami klientów pracujących z naszymi urządzeniami. Zapraszamy:

1. Multitron Standard, inkubator z wytrząsaniem z chłodzeniem

Uruchomienie urządzeń w BioNanoParku

Firma nasza dokonała uruchomienia jednej z największych linii bioreaktorów firmy Infors AG oraz bioreaktora Biolector firmy m2p-labs w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym.

BioNanoPark wchodzi w skład Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego. Jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej centrów badawczo-wdrożeniowych dla biznesu. Składa się on z dwóch laboratoriów: biotechnologii oraz biofizyki. Laboratoria te są podzielone na szereg pracowni.

Łódzki Bionanopark jako pierwszy w Polsce zakupił urządzenie Biolector niemieckiej firmy m2p-labs. Jest to stołowy systemem mikro-fermentacji umożliwiający prowadzenie równoległych hodowli z możliwością monitorowania do 6 parametrów jednocześnie przy użyciu nieinwazyjnych optoelektrod – producent oferuje gamę 16 różnych filtrów, w tym do pomiaru FRET, czy GFP. System jest oparty na formacie unikatowych mikropłytek typu „flower plate”, ale działa również w systemie otwartym w zakresie od 8 do 96 dołków. Urządzenie jest bardzo uniwersalne, ponieważ poprzez intensywne wytrząsanie małych objętości bardzo dobrze odwzorowuje warunki panujące w fermentorze podczas procesu tlenowego, ale poprzez zastosowanie opcjonalnego adaptera możliwa jest praca w warunkach beztlenowych.

W łódzkiej placówce naukowej umieściliśmy szereg bioreaktorów jednego z wiodących producentów na świecie – szwajcarskiej firmy Infors AG. Począwszy od stołowych bioreaktorów o pojemności 0,75 L kończąc na 200 litrowym przemysłowym bioreaktorze. Jest to jedyne miejsce w Polsce, a nieliczne na skalę światową, gdzie można znaleźć niemalże całą linię szwajcarskich bioreaktorów.

W Bionanoparku obecnie pracują szklane bioreaktory:
-Multifors 2 (każda jednostka zawiera 2 reaktory) – 3 jednostki
-Labfors 5, w tym pierwszy w Polsce Labfors 5 LUX Stirred Tank (bioreaktor do hodowli z użyciem fotosyntezy),

bioreaktory ze stali szlachetnej sterylizowane in-situ:
-Techfors-S (o pojemności 45 l) do hodowli bakterii, drożdży i grzybów,
-Terrafors –IS umożliwiający hodowle typu solid state (z materiałami stałymi),

oraz Techfors o pojemności całkowitej zbiornika 200 litrów umożliwiający pracę w skali przemysłowej.

Dr inż. Krzysztof Makowski (Kierownik Laboratorium Biotechnologii Przemysłowej):
"Konfiguracja urządzeń znajdujących się w pracowni Biosyntezy i Separacji Biomolekuł została stworzona z myślą o możliwości pracy zarówno w mikroobjętościach pozwalających na wstępne prace, np. nad optymalizacją składu pożywki, jak również nad prowadzeniem procesu powiększenia skali w objętościach roboczych do 150 l. Oprócz klasycznych bioreaktorów do hodowli typu „batch” na wyposażeniu BioNanoParku jest również bioreaktor do hodowli w wilgotnym, stałym złożu (SSF), idealny do badań nad biodegradacją materiałów stałych oraz fotobioreaktor do hodowli organizmów fotosyntetyzujących. Oprócz możliwości prowadzenia hodowli w warunkach tlenowych dysponujemy sprzętem umożliwiającym pracę z organizmami beztlenowymi. Ponieważ bioreaktory to tylko jeden z elementów procesu produkcyjnego nasza pracownia wyposażona jest również w sprzęt do downstream processing w postaci ciągłej wirówki talerzowej firmy GEA, przepływowego dezintegratora ultradźwiękowego i preparatywnego systemu chromatografii cieczowej Akta Pilot do oczyszczania produktów hodowli. Tak skonfigurowany sprzęt umożliwia wielopłaszczyznową pracę i bardzo szeroki zakres możliwości wykorzystania sprzętu."

Zapraszamy na stronę internetową BioNanoParku: http://www.technopark.lodz.pl/pl/bionanopark

XV Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych

Firma nasza w dniach 10-13 kwietnia podczas XV Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych prezentowała szereg nowych urządzeń laboratoryjnych. Pokazywaliśmy wraz z producentami tj szwajcarską firmą Infors AG oraz niemiecką m2p – labs , innowacyjne rozwiązania w zakresie wytrząsarek i bioreaktorów. Na naszym stoisku klienci mogli zapoznac się z takimi urządzeniami jak: mikrobioreaktor –Biolector, bioreaktor do hodowli fotosyntetycznych- Labfors 5 Lux Stirred Tank ,wytrząsarka do użycia w inkubatorach CO2- Celltron oraz wytrząsarka z inkubacją- Multitron Pro.

Labforsa 5 Lux Stirred Tank jest to bioreaktor do hodowli fotosyntetycznych. 16 ledowych pasków z chłodzeniem powietrznym oferuje odtwarzalne źródło światła. Maksymalna intensywność światła ok. 700 µmol/m2s jest całkowicie wystarczająca dla większości aplikacji. Ciepłe białe światło w standardowym modelu oferuje idealne spektrum w zakresie widzialnym, które jest podobne do światła słonecznego i zawiera dużą ilość związku czynnego fotosyntezy. Alternatywnie, inne jasne kolory, takie jak czerwony, niebieski, UV lub podczerwień mogą być wybrane. Opcjonalne ściemnienie trzech kolorów niezależnie od siebie, co pozwala na dynamiczną zmianę do spektrum, które należy osiągnąć. Przeznaczony do uprawy alg, komórki roślin i cyjanobakterii, Labfors 5Lux jest idealny dla każdej fotosyntezy, np. badania dotyczące możliwości produkcji biopaliw przy użyciu alg. Jeśli chodzi o wytrząsarki pierwszą nowością jest Multitron Pro, kontynuacja znanego już Multitrona II. Główne zalety : podwójne szklane drzwi zapewniające lepszą izolację, nowoczesny dotykowy panel sterowania, posiada platformę o największej ładowności w swojej klasie ,napęd Penta Drive zapewniający cichą i bezwibracyjna pracę. Warto podkreślić zakres temperatury w tym urządzeniu, tj 20°C poniżej temp. otoczenia do 80°C (z bocznym systemem chłodzącym. Drugą wytrząsarką jest model Celltron. Orbitalna wytrząsarka zaprojektowana z myślą o użyciu w inkubatorach CO2 ( 100 L lub większe). Minimalne zużycie mocy 4 WAT powoduje, iż wytrząsarka praktycznie nie rozprasza ciepła w komorze inkubacyjnej. Dzięki czemu jest zapewniona stała temperatura i idealna warunki dla kultur komórkowych. Intuicyjny panel sterowania umieszczony na zewnątrz komory, użytkownik w każdym momencie może obserwować lub zmieniać parametry. Niemieckie urządzenie od firmy m2p –labs, Bolector, jest pierwszym tego typu stołowym systemem mikrofermentacji umożliwiającym prowadzenie hodowli o wysokiej przepustowości w połączenie z monitorowaniem najbardziej powszechnych parametrów procesu fermentacji. System jest oparty na formacie płytek mikrotitracyjnych i działa przy użyciu nieinwazyjnych czujników. Z powodu ciągłego i rygorystycznego wytrząsania podczas optycznych pomiarów jest idealny dla kultur tlenowych oraz beztlenowch. Po raz pierwszy jest możliwe monitorowanie hodowli kultur na dużą paralelną skalę. Należy podkreślić, iż na polskim rynku jest to nowe rozwiązanie. Nikt wcześniej poza naszą firmą nie oferował takich mikrobioreaktorów do hodowli równoległych.

Więcej informacji na temat targów znajdą Państwo na stronie: www.targieurolab.pl.